Jerzy Dutczak

JD-1

Instruktor golfa i dziennikarz golfowy. Z zawodu magister inżynier mechanik, Absolwent Politechniki Warszawskiej Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa, specjalność konstrukcja samolotów. Z urodzenia i wyboru szczecinianin.

Od ponad dekady prowadzi własną działalność gospodarczą w zakresie usług consultingowych i szkoleń. Jest wydawcą portalu golfowego www.golfmedia.pl.

Pierwszą rundę golfa rozegrał w 1993 roku podczas oficjalnego otwarcia klubu Amber Balic Golf Club w Kołczewie. Regularnie gra od 1996 roku, najpierw na polu golfowym Golf and Relax w Łukęcinie, później jako członek i kapitan klubu Amber Balic Golf Club. Od 2002 roku członek Klubu Binowo Park a od 2006 także Modry Las Golf Club. W amatorskiej karierze za największe sukcesy uznaje: Mistrzostwo Polski Dziennikarzy w Golfie w 2004 roku oraz pierwsze miejsce w kategorii 11-15 w krajowym finale turnieju Word Golfers Championships w 2008 roku i reprezentowanie Polski w finale światowym WGC na polach Mission Inn, Floryda, USA.

Od 2010 roku pracował jako instruktor golfa na polu golfowym Schloss Krugsdorf w Niemczech. Od 2014 roku Head Pro na polu golfowym Amber Baltic Golf Club w Kołczewie k/Miedzyzdrojów. Jest współautorem książki Krzysztofa Czupryny „Skuteczna Gra w Golfa” – będącej oficjalnym podręcznikiem do nauki golfa autoryzowanym przez Polski Związek Golfa.

„Od dawna interesuję się tematem budowy i projektowania pól golfowych. – mówi autor – Przez ponad dwadzieścia lat uczestnicząc w rozwoju polskiego golfa miałem kontakt z wieloma inwestorami i projektantami pól golfowych. Byłem obecny przy wszystkich etapach budowy pola golfowego w Binowie, Podczas inwestycji Modry Las koło Choszczna rozmawiałem z architektami z Gary Player Design na temat przyjętych rozwiązań projektowych. Obserwowałem jednego z największych guru projektowania golfowego Roberta Trenta II Juniora podczas jego pracy przy inwestycji Jana Wejcherta pod Warszawą”.