Większość obiektów i pól golfowych obecnie działających w Polsce to inwestycje prywatne.
W ciągu kilku ostatnich lat udało się już zrealizować kilka inwestycji publicznych, w które zaangażowały się miasta i gminy

Zawarcie Golf Club – Gorzów Wielkopolski www.golfzawarcie.pl
9-dołkowe pole golfowe powstałe po rekultywacji składowiska w celu utworzenia terenów rekreacyjnych – inwestor – Zakład Rekultywacji Odpadów Sp. z o.o. w Gorzowie Wielkopolskim.
(czytaj dalej)

Towarzystwo Sportowo-Rekreacyjne „Golfstok” – Białystok www.golfstok.pl
Białostocki Klub Sportowy – strzelnica golfowa, budynek klubowy, strona internetowa i dwa symulatory gry golfa najnowszej generacji. Projekt sfinansowany i zrealizowany przez Miasto Białystok z udziałem dofinansowania unijnego Programu Regionalnego – Narodowa Strategia Spójności – Podlaskie.
(czytaj dalej)

Pole golfowe nad Zalewem Zemborzyckim – Lublin www.golf.lublin.pl
6-dołkowe pole golfowe typu pitch&putt, strzelnica golfowa, budynek klubowy, symulator golfa HD Golf, mini golf. Obiekt ten jest jednym z pierwszych w Polsce obiektów golfowych wybudowanych ze środków miejskich i unijnych.
(czytaj dalej)

NTB Active Club – Głogów Małopolski www.ntbactiveclub.pl

Pole golfowe pitch & putt w Głogowie Małopolskim powstało z inicjatywy właścicieli terenu: Bogusławy i Macieja Twardzików. Inwestorem jest firma NTB Sp. z o.o. Projekt współfinansowany ze środków unijnych

(czytaj dalej)

Śląski Klub Golfowy – Siemianowice Śląskie www.skgolf.pl

le golfowe w Siemianowicach Śląskich budowano etapami w miarę pozyskiwania środków finansowych. Pierwsze cztery dołki otwarto 7 czerwca 1997 roku. Budowę 9-dołkowego pola ukończono głównie dzięki grantowi pozyskanemu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

(czytaj dalej)

Pole Golfowe Srebrne Stawy – Bytom armadagolfclub.pl

Pole golfowe w Bytomiu powstało na terenie byłej kopalni KWK Szombierki. Jest to pierwsze pole golfowe wybudowane na terenach pogórniczych.

(czytaj dalej)

Tokary Golf Club www.tokarygolf.pl

Pole golfowe w Tokarach to obiekt sportowy, którego powierzchnia liczy około 45 hektarów. Na malowniczym terenie Szwajcarii Kaszubskiej znajduje się 9 dołków przeznaczonych do gry w golfa.

(czytaj dalej)

LP_11