UPOWSZECHNIANIE GOLFA W POLSCE POPRZEZ TWORZENIE OGÓLNODOSTĘPNEJ INFRASTRUKTURY GOLFOWEJ
Lisia_2013_3 213
26 sierpnia 2015

W Siarach powstało wyjątkowe 14-dołkowe pole golfowe

We wsi Siary (gm. Sękowa, woj. małopolskie), 5 km od Gorlic zostało otwarte w czerwcu nowe pole golfowe wchodzące w skład kompleksu sportowego. Inicjatorem był Bogdan Roman, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Siarach.

Koncepcję na zagospodarowanie szkolnej łąki, na której pierwotnie funkcjonowało pole biwakowe, pan Roman czerpał ze swoich europejskich podróży. Pierwszą inwestycja była siłownia plenerowa wzorowana na pomyśle jednego z osiedli mieszkaniowych w Stambule. Dalej tworzono przy wsparciu gminy Sękowa pozostałe części kompleksu, m.in. trasę rowerową i plac zabaw dla dzieci, finansowane z europejskiego programu Leader+*.

Obiekt golfowy został zaprojektowany przez lokalnego architekta Janusza Rotko. Pole w pełni wykorzystuje potencjał terenu i wkomponowuje się w miejscowy krajobraz, otoczony granicą lasu i rzeki.

Jest to pierwsze w Polsce pole 14-dołkowe przeznaczone przede wszystkim dla początkujących i stawiających swoje pierwsze kroki w golfie. Goście mogą wypożyczyć profesjonalny sprzęt oraz nauczyć się podstaw gry.

Lokalizacja:
5 km Gorlice
35 km Jasło
40 km Nowy Sącz
42 km Krynica-Zdrój
120 km Rzeszów
130 km Kraków

* Leader+ jest oddolnym, partnerskim podejściem do rozwoju obszarów wiejskich, realizowanym przez Lokalne Grupy Działania (LGD), polegającym na opracowaniu przez społeczność wiejską Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) oraz realizacji wynikających z niej innowacyjnych projektów, łączących zasoby ludzkie, naturalne, kulturowe, historyczne itp.

Na podst.: Lech Klimek „Pole golfowe w Siarach jest dostępne dla każdego”, Gazeta Gorlicka 11.06.2015