UPOWSZECHNIANIE GOLFA W POLSCE POPRZEZ TWORZENIE OGÓLNODOSTĘPNEJ INFRASTRUKTURY GOLFOWEJ
LP_58
19 czerwca 2015

Zamkowa Akademia Golfa w Baranowie Sandomierskim ma już dwa lata!

Od 2013 roku na terenach sąsiadujących z późnorenesansowym zamkiem w Baranowie Sandomierskim, leżącym 30 km od Sandomierza, działa Zamkowa Akademia Golfa – miejsce przeznaczone do nauki gry dla początkujących oraz do treningu dla zaawansowanych.

 Jego budowa kosztowała przeszło sześć milionów złotych, z czego ponad milion to wartość dofinansowania ze środków Unii Europejskiej – z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Pozostałe środki pochodziły z budżetu Państwa, które pozyskano w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013. W skład Akademii Golfa weszły cztery dołki par 3 o długości od 80-140 m, oświetlony driving range, putting green oraz obszar treningowy złożony z putting greenu i chipping greenu. W ramach tego projektu odnowiono również budynek zabytkowej oranżerii i zaadaptowano ją na zaplecze akademii golfa.

Inwestorem jest zarządzająca zamkiem Agencja Rozwoju Przemysłu  – spółka akcyjna Skarbu Państwa.

O koncepcji opowiedział pomysłodawca Kazimierz Idzik, dyrektor tamtejszego Zespołu Zamkowo-Parkowego: „Ten zamek to historia – zarówno Polski, jak i Europy. Wpisał się on w historię tego regionu wielkimi literami. W 2008 roku powstał pomysł, aby spośród wielu działalności, jakie tutaj prowadzimy, uatrakcyjnić ofertę budową akademii golfa. Byliśmy na etapie, kiedy możliwe było pozyskanie środków zewnętrznych na takie przedsięwzięcie. Efekty możemy dzisiaj wspólnie podziwiać” mówił Idzik.

Akademia Golfa w Zespole Zamkowo-Parkowym nie jest jedyną działalności obiektu. Jest to tylko uzupełnienie oferty turystycznej dla gości odwiedzających zamek w Baranowie Sandomierskim. Zespół prowadzi działalność hotelową, gastronomiczną konferencyjną oraz muzealną korzystając z następujących obiektów: renesansowy Zamek z trasą muzealną oraz zapleczem gastronomicznym, budynek hotelowy oraz cała infrastruktura parkowa.

Zamek w Baranowie Sandomierskim został wzniesiony pod koniec XVI wieku, w miejscu średniowiecznego, obronnego dworu rycerskiego. Ten imponujący obiekt architektury renesansowej, ze względu na podobieństwa zwany Małym Wawelem, jest jednym z najlepiej zachowanych w Europie. Otoczony jest 16 hektarowym obszarem parkowym. Od 1997 roku właścicielem Zespołu Zamkowo-Parkowego jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. w Warszawie.

Więcej informacji: http://www.baranow.com.pl/akademia-golfa

Moda na golfa w gminie Baranów Sandomierski: