UPOWSZECHNIANIE GOLFA W POLSCE POPRZEZ TWORZENIE OGÓLNODOSTĘPNEJ INFRASTRUKTURY GOLFOWEJ
LP_5
8 czerwca 2015

Zawarcie obchodzi drugie urodziny

Dwa lata temu, 8 czerwca 2013 roku zostało uroczyście otwarte pierwsze w Polsce komunalne pole golfowe Zawarcie w Gorzowie Wielkopolskim. Obiekt zlokalizowany jest na terenie dawnego składowiska odpadów.

Zawarcie to pierwszy krajowy obiekt golfowy sfinansowany w pełni ze środków publicznych. Budowa kosztowała 4,5 mln zł, a pokrył ją ze swoich środków Zakład Utylizacji Odpadów (ZUO) Sp. z o.o. w Gorzowie, którego właścicielem jest Miasto Gorzów.

Pole zajmuje ok. 25 ha. Kolejne pięć hektarów to infrastruktura. W budynku klubowym są szatnie, biura, symulator gry w golfa, a także bar i sklep. Atutem pola jest jego położenie w granicach administracyjnych miasta – do najbliższej pętli autobusowej i przystanku, który zmienił nazwę na „Śląska Pole Golfowe”, jest nieco ponad 700 metrów.

Według ZUO to pierwsze w kraju miejsce do gry w golfa zlokalizowane na terenie, który przed laty pokrywały hałdy śmieci. Teren składowiska odpadów został poddany gruntownej rekultywacji; ostatni raz śmieci trafiły tam w 1992 roku. Użytkownicy mogą być spokojni o swoje zdrowie, bowiem byłe składowisko jest objęte stałym monitoringiem środowiskowym. Z badań tych wynika, że teren jest całkowicie bezpieczny, a odpady nie mają żadnego wpływu na jego użytkowanie.

Po roku działalności w 2014 r. powołano działający przy Polu Golfowym Zawarcie „Zawarcie Golf Club”.

Więcej informacji: http://www.golfzawarcie.pl/